16 czerwca, 2026
Polska ma nową tarczę przed cyberatakami. Ruszył S46 Cyber Hub
Redakcja
Urzędy
Ministerstwo Cyfryzacji
Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę S46 Cyber Hub – centralny system, który ma koordynować ochronę Polski przed zagrożeniami w sieci. To największa jak dotąd zmiana w architekturze krajowego cyberbezpieczeństwa.
Platforma działa jak cyfrowe centrum dowodzenia: zbiera zgłoszenia o incydentach od instytucji publicznych i firm, rozsyła ostrzeżenia i przekazuje sprawy do wyspecjalizowanych zespołów reagowania (CSIRT).
...[...]