MediaInOne - Portal informacyjno-komunikacyjny branży medialnej
lub
lub
  • czerwiec 2024
  • Operatorzy
    24 czerwca, 2026

    Plus wyłącza 3G od grudnia 2026 roku. Koniec ery trzeciej generacji w Polsce

    Redakcja
    Operatorzy

    Polska telekomunikacja zamknęła kolejny rozdział. Po T-Mobile, Orange i Play przyszła kolej na ostatniego z czołowej czwórki – Plus ogłosił, że wygaszanie sieci 3G rozpocznie w grudniu 2026 roku. To symboliczne domknięcie procesu, który de facto już się dokonał: era mobilnej trzeciej generacji w Polsce dobiega końca.

    Decyzja Plusa nie jest zaskoczeniem –

    ...[...]
    Plus

    Najnowsze wpisy

    24 czerwca, 2026
    Huawei ogłasza stawki licencyjne dla patentów Wi-Fi 7. Pół dolara od urządzenia
    Redakcja
    24 czerwca, 2026
    5G przekroczyło 3 miliardy subskrypcji – Ericsson Mobility Report czerwiec 2026
    Redakcja
    24 czerwca, 2026
    Cyfrowy Polsat powołał zarząd nowej kadencji. Sześciu menedżerów na trzy lata
    Redakcja

    W tym dziale

    24 czerwca, 2026
    Plus wyłącza 3G od grudnia 2026 roku. Koniec ery trzeciej generacji w Polsce
    Redakcja
    24 czerwca, 2026
    Orange Polska buduje sieć komórkową na wschodniej flance. Kontrakt wart 177 mln zł
    Redakcja
    16 czerwca, 2026
    Vectra na Mundial 2026: nawet 30 dni telewizji za darmo. Oglądaj i nagrywaj mecze, kiedy chcesz
    Redakcja